4. Listopad, 2010
Zařazen do: Knihy — Klerik @ 21:08

Dneska odpoledne jsem docetl druhy dil trilogie Hunger Games s nazvem Vrazedna pomsta. Musim rict, ze ackoliv je kniha jeste o dost mene akcni nez prvni dil, tak se to cetlo kupodivu stejne dobre a svizne jako prvni dil (navzdory mym drivejsim obavam). Akorat me zase nastvalo, ze se serie nedosla ke svemu konci. Bude jeste treti dil a jak jsem si precetl na www.hunger-games.cz, tak uz je snad i dopsany a zacal se v USA prodavat.

Jeste pridam takovou malou osobni poznamku: V zasade se jedna o pribeh mlade teenky, ktera se dostane diky politicke situaci do problemu (fakt velkych), ale i pres to musi resit svoje mladistve problemy s chlapama :). Neco takovyho bych normalne necetl, ale tohle je vazne moc dobre napsane a prece jen ta pridana hodnota,scifi a akce, tu knihu dostavaji o nekolik levelu vys a je citelna snad pro kazdeho.

• • •
1. Listopad, 2010
Zařazen do: Ostatní, Život — Klerik @ 20:24

Dneska se chci podělit o jedno video, které mi poslal kolega v práci a které mě fakt pobavilo :).

• • •
30. Říjen, 2010
Zařazen do: Linux, Život, Ostatní, Programování — Klerik @ 19:39

Tak a je to konečně tady, už nějaký ten měsíc pracuju (no řekněme, že jednou za týden napíšů pár řádků kódu :)) na svém vlastním CMS pro blog a dneska jsem ho konečně nasadil do ostrého provozu a tenhle zápisek už píšu přímo z něj. Mám z toho velkou radost a věřím, že věrní čtenáři to také ocení :).

Z původního CMS - Wordpress (nyní najdete na stránce http://old.klerik.cz) jsem přenesl všechny zápisky. Nepřenášel jsem, kvůli své neskonalé lenosti :)), komentáře. Pokud by někomu ty komentáře chyběly, tak ať se ozve a já svojí lenost překonám :).

Co se technické stránky týká: celé je to psané v Pythonu, jako backend je tam webpy a používám mod_wsgi. No a celkem to frčí bych řekl :).

• • •
6. Září, 2010
Zařazen do: Knihy — Klerik @ 21:41

Hunger Games nebo-li hladové hry jsou jedna z mála knih, které mají svojí stránku a na ní dokonce vlastní trailer. Už teď je Vám asi jasné, že je to bestseller.

Většinou se o bestsellery moc nezajímám, protože Eragon dokázal, že bestsellery mohou být i ty největší braky, takže si knihy vybírám podle hodnocení v Pevnosti, podle hodnocení čtenářů na Legii a podle komentářů na Legii. HG ale mají hodnocení Pevnosti i čtenářů perfektní a komentáře kladné. Takže jsem se rozhodl, že se do Hladových her pustím.

No a absolutně toho nelituji. Před půl hodinkou jsem to dočetl a ještě ze sebe nemůžu oprášit atmosféru smrtonosné arény. Knihu rozhodně doporučuji a už se těším na druhý díl, u něj si jsem ale předem jistý, že nemůže dosáhnout kvalit dílu prvního, protože podle obsahu se ubíra už úplně jiným směrem.

• • •
8. Srpen, 2010
Zařazen do: Linux, Život, Ostatní — Klerik @ 14:53

Už dlouho používám na blogu WordPress a jsem s ním plně spokojený, ale .... No prostě jsem se rozhodl, že si udělám pro blog vlastní CMS a ve volných chvílích jsem na něm o dovolené pracoval. Výsledek mé práce můžete vidět na http://beta.klerik.cz. Když pomineme, že jsem se zatím nezabýval grafickou stránkou, tak co se týká funkčnosti, tak je na tom ten blog skoro stejně jako ten současný. No abych si přihřál polívčičku, tak tam navíc mám vyhledávání ;-) (i když to bych na stránky ve wordpressu dostal taky snadno :-)). Ještě bych tam chtěl přidělat stránkování a pak už se pustím do grafické stránky, která bude hodně podobná té současné.

No a malinko si pohrávám s myšlenkou doprogramovat tam ještě archív, ale nepřijde mi to jako úplně užitečná věc, takže nevím jestli tam archív nakonec bude. Co myslíte Vy, čtenáři, myslíte, že je Archív k něčemu a nebo sem jen občas vlezete a kouknete co přibylo? Kdyžtak napište komentář :).

• • •

Zařazen do: Život — Klerik @ 14:45

Letošní dovolená mi dnes končí a zítra už zase budu každý den hákovat. Musím říct, že je to hrozne flustrující. Už se nemůžu dočkat, až bude další dovolená ... a nebo alespoň další víkend ;-).

• • •
26. Červenec, 2010
Zařazen do: Filmy — Klerik @ 11:22

V minulém zápisku jsem psal o tom, že jsem byl služebně v Liberci. Díky bohu to školení netrvalo tak dlouho a tak jsme si odpolene mohli ještě s kolegy zajít do kina. Jednotně jsme zvolili film Predátoři.

Všechny dosavadní filmy, ve kterých Predátor vystupoval, se mi líbily. Tedy až na AvP2, tam jako by někdo zhasnul a pouštěl jen skřeky. Predátoři naštěstí nejdou ve stejném duchu jako AvP2. Film začíná tím, jak "Pianista" padá volným padádem k zemi, navíc je v bezvědomí a když se probudí, tak neumí otevřít padák. Takže hned na začátek trochu adrenalinu a ten adrenalin filmu vydrží s opravdu drobnými přestávkami až na úplný konec. Můžu bez nadsázky říct, že mě Predátoři nesklamali a že už se těším až vyjdou na DVD, kdy si je pustím s dabingem.

Musím se ještě zmínit o tom, že je ve filmu nastíněna myšlenka toho, že největší Predátor je stejně člověk. S tím rozhodně souhlasím, protože ve filmu bylia jedna postava, ze které se mi na konci filmu udělalo až zle. Víc neprozradím, podívejte se sami ;-).

Jo a tenhle obrázek ve filmu nehledejte ;-).

• • •

Zařazen do: Život, Linux — Klerik @ 10:38

Nedávno jsem byl firmou, u které jsem zaměstnán, vyslán na školení programu ePlan P8 v1.9 do Liberce. Vzhledem k tomu, že jsem zarytý linuxák, tak v okamžiku, kdy nám dali prostor na dotazy, tak jsem se okamžitě zeptal: „Bude ePlan P8 i pro Linux?“. Odpověď byla tak rychlá, až jsem sám žasnul: „NE!“. Vzhledem k takto razantní odpovědi jsem se už dál ani nevyptával. Holt ePlan s Linuxem nepočítá.

• • •
18. Červenec, 2010
Zařazen do: Linux — Klerik @ 17:26

Jestli se trochu zajímáte o Linuxový desktop, tak jste určitě slyšeli o tom, že s připravovaným Gnome 3.0 se se blíží i revoluce v ovládání desktopu. Vzhledem k tomu, že všechny dosavadní verze Gnome, včetně nejnovější 2.30, byly absolutně skvělé, tak jsem se změny docela bál. Gnome bylo vždycky rozhodně nejlepší linuxové prostředí a KDE si mohlo o jeho přívětivosti a jednoduchosti jen nechat zdát. Proto mě zmíněná revoluce apravdu hodně vyděsila a já si myslel, že budu muset z Gnome přejít někam jinam. No ale dneska jsem si vyšetřil trochu času a vyzkoušel jsem některé vlastnosti z připravované nové verze Gnome.

Revoluce v ovládání Gnome desktopu se nazývá Gnome-Shell a ten se dá do mého ArchLinuxu velmi snadno doinstalovat z repozitáře gnome-unstable. Pak stačí normálně v běžícím Gnome napsat gnome-shell --replace a už to frčí (samozřejmě pouze pokud máte zapnutou akceleraci desktopu). Ze začátku jsem z Gnome-Shellu byl dost nesvůj. Říkal jsem si, sakra co to má být a cekově jsem z toho nebyl vůbec nadšený. No ale chtěl jsem tomu ovládání dát šanci a po chvíli jsem zjistil, že se na to dá velmi rychle zvyknout a že i když je koncepce opravdu hodně jiná, tak co se týká přívětivosti prostředí, tak ta je stále na hodně vysoké úrovni. Za chvíli už mi nědělalo problémy se orientovat a zjistil jsem, že to, čeho jsem se bál ze všech změn nejvíc, tedy práce s virtuálními plochami, je vlastně úplně bezproblémové a nikdo mě nenutí funkce virtuálních ploch využívat. Takže na ně, tedy na virtuální plochy, hodlám kašlat tak, jak jsem na ně kašlal do teď, protože mi tahle featura přijde i celkem zbytečná. Revoluce se tedy rozhodně koná, ale já nedokážu říct, jestli k lepšímu, nebo k horšímu. Finální verdikt řeknu teprve, až si vyzkouším finální verzi Gnome-Shellu a to bude teprve v září, kdy má vyjít Gnome 3.0.

Nemá cenu tu popisovat jak Gnome-Shell funguje, protože z popisu by stejně nikdo nebyl moudrý. Nejlepší je to rovnou vyzkoušet. Musím se přiznat, že já to z popisů a vlastně ani z videa nepochopil úplně správně a právě to vě mě vyvolalo strach ze změny. Takže chce to nebát se toho a zkusit to.

Ještě malá poznámka na závěr. Mám celkem slušné PC: Core 2 Duo E8200, Geforce 8800GT, 2GB RAM, 20" monitor s rozlišením 1600x1200 tedy 4:3. I přesto, že můj comp by měl požadavky na Gnome-Shell splňovat, tak se mi zdá, že celý ten akcelerovaný desktop není úplně plynulý a co opravdu nesnáším, to je trhání v aplikacích nebo ve hrách. Takže na tomto doufám, že pánové z Gnome ještě hodně máknou, ať jde všechno úplně plynule, stejně jako to jde teď v aktuálním Gnome 2.30.

• • •
10. Červenec, 2010
Zařazen do: Život, Ostatní — Klerik @ 10:58

Ve čtvrtek jsem si byl zaplavat v Lesíku, což je rybník nedaleko Nejdku, kde bydlím. No a uprostřed rybníka je takové místo, kde není taková hloubka (takových míst je tam dokonce několik) a já jsem jedno takvé místo náhodou našel. No a tak se prochazim a najednou nohou zavadim o kamen, tak ho zacnu chodidlem zkoumat a vyklubala se z toho škeble. Musím říct, že jsem jí měl poprvé v životě v ruce a docela mě překvapilo, že v tomhle rybníku se dá něco takového najít :-).

Tady jsou fotky (kvalita odpovídá mobilu):

• • •
Strany:
[Zpět na index] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [_] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24]